Mezoterapia igłowa

Wraz z postępem, jaki możemy zauważyć w wielu sferach i dziedzinach dzisiejszej rzeczywistości, zmieniają się również niektóre kanony. Dotyczy to między innymi kanonu piękna, które w wielu przypadkach, staje się wręcz synonimem naszej osobistej wartości. Dlatego też, zarówno kobiety jak i mężczyźni w różnym wieku, starają się tak zmienić swój wizerunek, by stać się jak najbardziej atrakcyjnymi nie tyle dla siebie, ile dla otoczenia. Większości z nich, zależy na uzyskaniu szybkich i wręcz namacalnych efektach ich wszelkich działań w tym kierunku. Rezygnują oni z uciążliwych diet czy wytężonych ćwiczeń, poddając się w zamian różnego rodzaju zabiegom upiększającym. Jednym z nich jest mezoterapia igłowa.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Zabieg określany, jako mezoterapia igłowa polega na obstrzykiwaniu zmienionych miejsc na skórze, specjalną mieszanką substancji aktywnych. W tym celu używa się strzykawek lub specjalnych pistoletów. Aplikowane zastrzyki, różnią się między sobą: głębokością oraz kątem, pod jakim są wykonywane. Nastrzykiwania stosuje się bezpośrednio w miejscu, które chcemy zregenerować oraz w niewielkich ilościach.

Mezoterapia igłowa używana jest przede wszystkim do takich celów jak: likwidacja cellulitu, zmniejszenie zmarszczek, wygładzenie cery, ujędrnienie skóry oraz usuwanie przebarwień na skórze. w metodzie tej, wykorzystuje się mieszaninę środków rewitalizujących i regenerujących czyli tak zwanych koktajli. Są to między innymi: krzemionka organiczna, kofeina, wyciąg z karczocha oraz kompleksy multiwitaminowe. Zabieg mezoterapii igłowej, odbywa się zawsze w bardzo sterylnych warunkach. Powinien go wykonywać, odpowiednio przeszkolony w tym zakresie lekarz, najlepiej dermatolog lub wyspecjalizowana kosmetyczka. Cały zabieg, powtarzany jest w cyklach, co dwa tygodnie przez okres, co najmniej dwóch miesięcy. Dla podtrzymania efektu, należy go powtarzać w cyklach od 2-6 miesięcy. Jest on zazwyczaj bezbolesny, ale zdarzają się przypadki, kiedy pacjentka musi zostać miejscowo znieczulona.

W mezoterapii stosuje się nie tylko zastrzyki. Są w niej wykorzystywane także impulsy elektryczne. Wówczas mówi się o tym, że pacjentka została poddana zabiegowi mezoterapii bezigłowej.