Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia, jako zabieg upiększający, który obecnie cieszy się wzrastającym zainteresowaniem. Obecnie stosowane są dwa główne rodzaje tego typu zabiegów. Pierwszy z nich, to tak zwana mezoterapia igłowa. Drugi zaś, to mezoterapia bezigłowa. To właśnie ta druga metoda jest coraz częściej wybierana przez klientki (i zwiększającą się ciągle liczbę klientów) zakładów kosmetycznych. Mezoterapia bezigłowa pod wieloma względami góruje nad jej “klasyczną” odpowiedniczką, miedzy innymi łatwością aplikacji oraz całkowitym wyeliminowaniem dyskomfortu związanego z zabiegiem.

Czym charakteryzuje się mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapię można stosować na całym ciele, a także na owłosionej skórze głowy. Najczęściej używa się do jej wykonania specjalnych mieszanek, które są wstrzykiwane podskórnie, ale nie zawsze. Wyjątkiem jest tu właśnie mezoterapia bezigłowa. W zabiegu tym, wykorzystuje się impulsy elektryczne a także ultradźwięki. Do jej wykonania, niepotrzebne są strzykawki ani pistolety, tylko specjalne niewielkie urządzenie, ułatwiające dotarcie preparatu wprost do komórek.

Metoda ta, jest o wiele bardziej efektywna niż mezoterapia igłowa, z wielu względów. Przede wszystkim, dzięki metodzie bezigłowej, żaden pacjent – nawet ten nadwrażliwy na ból – nie odczuwa dyskomfortu w czasie zabiegu. Tym samym, nie trzeba go miejscowo znieczulać. Po drugie: ultradźwięki i impulsy elektryczne, które wykorzystuje mezoterapia bezigłowa, pomagają dotrzeć preparatowi bezpośrednio do komórek skóry właściwej, przebijając się przez warstwę rogową i naskórek. Mezoterapia bezigłowa pomaga też, dotrzeć bezproblemowo do tych obszarów skóry, w których umiejscowione są gruczoły łojowe oraz mieszki włosowe.

Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Jest ona wykorzystywana do usuwania zmarszczek, redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej a także do stymulacji wzrostu włosów. Dzięki wysokiej skuteczności oraz stosunkowo szybko osiąganym efektom mezoterapię bezigłową często stosuje sie przy leczeniu łysienia. Jest ona również wykorzystywana w lecznictwie, wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba bezpośredniego dotarcia z lekiem do komórek skóry.