Mezoterapia – wskazania i przeciwwskazania

Skóra człowieka wystawiona jest na działanie wielu szkodliwych czynników. Wielu z nas zapomina, że dla skóry równie szkodliwe jest zimno jak i zbyt wysoka temperatura. Poza tym, nasza cera ulega też zniszczeniu, kiedy poddawana jest oddziaływaniu niektórych używek. Nie pozostaje ona też obojętna wobec stresu, zmęczenia czy bezsenności. Kiedy sobie o tym przypominamy, na ratunek dla naszej skóry jest już zbyt późno i staje się ona mało atrakcyjna, sucha i popękana. Traci swoją jędrność. Na naszej twarzy i szyi, pojawiają się zmarszczki oraz przekrwienia, a nasz dekolt nie wygląda już tak atrakcyjnie jak dawniej. Podkrążone oczy z tak zwanymi „workami” również nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Wówczas pozostaje nam już tylko jedno: poddać swoją skórę odpowiednim zdecydowanym zabiegom. Jednym z bardziej skutecznych jest tak zwana mezoterapia.

Dla kogo mezoterapia a dla kogo zdecydowanie nie?

Zabieg ten, może polegać na:

  • wstrzyknięciu w wybrane miejsca, odpowiedniej ilości substancji aktywnych rewitalizujących i regenerujących skórę – jest to wówczas tak zwana mezoterapia igłowa;
  • oddziaływaniu na skórę za pomocą odpowiedniej mocy impulsów elektrycznych lub ultradźwięków – jest to wtedy mezoterapia bezigłowa.

Mimo, iż mówi się o tym, że mezoterapia jest najbardziej nieszkodliwym i nieinwazyjnym sposobem przywrócenia dawnego wyglądu naszej skórze, to nie każdy może z niej korzystać. Otóż istnieją pewne wyraźne przeciwwskazania do mezoterapii, których nie wolno zignorować. W przeciwnym wypadku można narazić się na nieprzewidziane skutki. Osobie, która chce poddać się zabiegowi mezoterapii, mogą stanąć na przeszkodzie:

  • Alergia,
  • Ciąża,
  • Cukrzyca,
  • Skłonność do blizn i zwłóknień
  • Opryszczka.

Niekiedy jednak, istnieją też określone wskazania do mezoterapii. Wówczas często mówi się o mezoterapii, jako metodzie leczenia. Dotyczy to głównie: łysienia oraz chorób stawów, wymagających rehabilitacji.